| Woody111 a întrebat:

am 13 ani si am inceput sa ma antrenez acasa pentru masa musculara...e recomandat pentru varsta mea sau ar trebui sa mai astept sa cresc?

Răspuns Câştigător
| Argelean a răspuns:

Salut! Eu nu ti-as recomanda ca la 13 ani sa iti dezvolti masa musculara.Recomandat ar fi pentru dezvolatarea muschilor varsta de 15-16 ani.Eu ce sa iti zic bafta, sper sa imi asculti sfatul. Funda?

1 răspuns:
| alin100 a răspuns:

De crescut vei creste, chiar daca vei lucra exercitii pentru masa musculara.Este bine sa te antrnezi cu greutatea corpului:flotari, tractiuni, abdomene si sa fii in surplus caloric.