| Grin a întrebat:

Sall TPU,deci vreau sa ii cresc masa musculara,si mi-ar trebuie niste antrenamente/exercitii pe care le pot face acasa,tot anul ma antrenez la taekwon-do,dar nu am nici-o schimbare,si acum vara vreau sa cresc in masa musculara, spuneti-mi niste exerciti care sunt efective!

Funda!

Răspuns Câştigător
| Cata1919 a răspuns:

N-are cum sa te ajute antrenamentele de la taekwon-do la cresterea masei musculare ci ajuta la fibrarea masei musculare, ca sa cresti in masa acasa trebuie sa iti iei vreo 2 gantere de vreo 7-8 kg fiecare si faci biceps sau ce vrei tu dar sa ai minim 2 antrenamente pe zi! fa si flotari te cresc in forta... Funda?

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru Cata1919):

Ce aveti ma tot cu funda asta!? laughing)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cata1919):

Mda, copil mic face muschi cu 2 gantere...

apuca-te de sah, esti paralel cu sportul asta COMPLET

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Serios? Iei in considerare raspunsul cuiva care adauga "funda" dupa un raspuns si nici macar nu-ti spune ce sa mananci pentru muschi?

Felicitari, o sa RAMAI UN FIRAV ( ca milioane de altii ca tine, care fac acasa, nu mananca ce trebuie si ignora sfaturile profesionistilor )

| Grin explică (pentru Cosmin86):

Daca te crezi specialist de ce nu-mi dai tu mie un sfat?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Grin):

Pentru ca ti s-a zis deja, acasa nu pui muschi.

Uita-te singur putin :
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Alea sunt cele mai bune exercitii sa cresti, fara alea NU CRESTI. Cate din ele le poti face acasa?

Si mai e ceva, daca nu-ti permiti sala, cum o sa-ti permiti o alimentatie pentru muschi, care e de 8-9 ori mai scumpa decat sala? ( un abonametn la sala e 60-100 de lei, alimentatia pentru muschi e vreo 900 de lei pe luna )

| Grin explică (pentru Cosmin86):

Pai consum carne, salaturi, etc

| Wehes a răspuns:

Acasa, nu prea.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Du-te la sala daca vrei sa cresti in masa musculara.

| Grin explică (pentru aLeXaNdru145):

Nu-mi permit sala

| aLeXaNdru145 a răspuns (pentru Grin):

Pai acasa nu prea ai cum sa pui 'muschi pe tine.

| WarriorInReserve a răspuns:

Cui să-i creşti masa musculară? Găinii?
Acum, vara? Poate în următorii 3 ani.

| Lette03 a răspuns:

Sper sa fie de ajutor: http://www.iwantsixpackabs.com/