| ioneldan a întrebat:

am 14 ani implinesc 15 in decembrie si am inaltimea de 1.73 cm. la sfarsitul lui iunie aveam 1.71 si acum in august am 1.73 cm. as vrea sa trec peste 1.80 cm. am inceput sa ma duc la piscina in fiecare zi si sa fac 20-30 de bazine( am auzit ca inotul inalta). tata are 1.80 cm mama 1.55. dati-mi va rog alte metode de a ma inalta.

4 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Joaca baschet, fotbal, orice sport e bun.
Te vei mai inalta, stai fara grija.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Nu poti sa-ti accelerezi cresterea(e adevarat ca sportul ajuta la dezvoltarea fizica)...pentru varsta ta esti foarte inalt si o sa mai cresti mult pana la 18 ani

| VVerdasco a răspuns:

Nu prea ai cum, trebuie sa astepti pentru ca inca esti in dezvoltare...baschetul, handballu, inotul si altele doar iti cresc rezistenta fizica si ajuta f mult pentru sanatate, dar niciun sport nu te face sa cresti in inaltime.

| Adelin29 a răspuns:

Daca vrei sa cresti!, timp de 1 luna tine-te de o bara mai inalta ca tine si vei creste! am facut eu si a mers, de 1, 76 la 1, 82winking