| Swayer a întrebat:

Am 14 ani si am 1, 76 m si aș vrea sa ma pun sa trag de fiare ( sa ridic niste greutăți, sa alerg cu greutate în spate) Asta ar putea sa imi puna in pericol creșterea? Adica sa nu ma cresc? Fac Volei și Basket in timpul scolii.
. Dau funda! Vă rog să-mi dați răspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| Alina49335 a răspuns:

Deci,in primul rand...
-sunt fata;
-fac sala;
-am 16 ani si 1, 69;

Bun, acum ca am clarificat ce e cu mine, iti zic parerea mea: La 14 ani, este inalt si atat timp cat nu te bagi direct in greutati mari e super ok sa faci sala pentru intretinerea corpului ( aspect si sanatate).Du-te la o sala la care sa fie un antrenor cu care sa te intelegi, nu iti trebuie antrenor personal, dar sa fie cineva caruia ii poti cere sfaturi si ti le poate da conform unei calificari in domeniu.Succes:* (P.s. Daca te apuci de sala trebuie sa schimbi si alimentatia, sa fie una sanatoasa)