| andrey69sex a întrebat:

am 70 kg, 1.80 inaltime faca sala de 6 luni si mai am inca putina grasime pe abodomen, destula cat sa nu se vada patratelele..mentionez ca m-am apucat de 1 saptamana de inot ( tot la sala, ca faca la moving) si daca ma ajutati cu un program bun de inot + alimentatie sa scap de leaca aia de grasime care am auzit ca dispare cel mai greu

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu alergi dupa fiecare antrenament de forta + baga si cateva antrenamente doar de cardio ( alergat, inot, bicicleta, etc. ).

Recomand sa alergi 10-15 minute dupa fiecare antrenament cu greutati.

Si alimentatie, ce mananci acum concret? Cate mese si ce contin ele?

| andrey69sex explică (pentru Cosmin86):

Manac dimineata cereale cu lapte, sandisuri sau 6 albusuri de ou cu 3 galbenusuri la blander( cand am sala), la pranz 300-400 grame de peste sau pui cu legume de obicei si seara ceva usor

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrey69sex):

Da, ai o alimentatie destul de ok, in afara de sandvishuri nu prea ai ce sa mai scoti. e buna pentru slabit, pentru masa musculara o sa trebuiasca sa mai adaugi 1 sau 2 mese.

Scoate sandvishurile si fa mai mult cardio, eventual sedinte doar de cardio. Spre ex. cand bagi inot stai 2 ore doar in bazin si incearca sa inoti crawl, ca sa fie solicitant. Sa stii ca 70 de kg la 1.80 e cam greu sa slabesti, deja esti slab happy

Mai poti incerca cu un arzator de grasimi, gen lipo 6 sau un produs gen xShape de la calivita. Eu am folosit xShape si am fost multumit de rezultate.

Si ca fapt divers, sa nu te iei niciodata dupa cantar, facand sala o sa-ti creasca masa musculara => o sa iei in greutate, dar muschi, nu grasime.

| nesuferit a răspuns (pentru Cosmin86):

Sau xenadrine, daca tot nu merge "easy way"hee hee