| GDragon a întrebat:

Am câteva kilograme în plus. Vreau sa scap de ele cu dieta și să-mi conturez un corp frumos cu exerciți. Exercițiile făcute acasă, de pe tot felul de aplicații, fără greutăți/aparatura sunt la fel de eficiente ca și cele de la sala în obținerea unui corp frumos și tonifiat?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ca și cele de la sală cu aparate, clar nu, dar poți arăta bine și făcând exerciții acasă și ținând dietă dacă ești constantă în activitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, exercitiile facute acasa pot fii la fel de eficiente DACA sunt facute corect si sunt suficiente ca timp de lucru.
In general, un tricou ud loarca, arata ca ai muncit intens, asadar ar putea fi un criteriu dupa care te poti orienta, la cat de mult ai lucrat.

| AnastasiaK a răspuns:

Dacă scopul tău e strict slăbitul, asta se poate realiza și fără niciun fel de exerciții. Toată treaba e să fii în deficit caloric pe care îl creezi fie mâncând mai puține calorii, fie arzând mai multe. La a doua parte intervin exercițiile făcute acasă, fără greutăți. La asta te ajută ele.

Dacă, în schimb, tu vrei să slăbești, dar și să mai dezvolți anumiți mușchi (eu asta înțeleg prin "a contura un corp frumos"), fără sală nu merge.

| Titan123 a răspuns:

Aleargă vreo 7 km in fiecare zi.eu aveam burta, acum nu mai am

| betivulsabie a răspuns:

Fa calisthenics ca vei arata mai bine si fa dragoste mult daca ai iubita ca te ajuta, iti zic eu