| Istrati_Cosmin_1998 a întrebat:

Am facut vreo 3 tractiuni am mai stat am mai facut 4 si tot asa pana la vreo 10 si am facut flotari vreo 10 am mai facut abdomene vreo 20+alte exercitii si azi am o febra musculara la maine in speciall la muschi acolo ma doare si eu fac in continuare ce ziceti e bine?

4 răspunsuri:
| WUB a răspuns:

Nu mai fă efort, o să ai tot febră musculară, ceea ce trebuie să faci este să iei o pauză după un antrenament de 1 zi cam până când nu mai ai deloc febra musculară, dacă atunci când ai febră musculară faci efort nu o să îți crească masa musculară.

| TeposuAryciu a răspuns:

Da, ca sa scapi de febra musculara trebuie sa faci efort mai mare ca data trecuta ca sa iti treaca.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TeposuAryciu):

Serios? tu nu ai auzit de supraantrenament? sau de faptul ca muschii se dezvolta in zilele de pauza?

apuca-te de sah

| AjutSiEuPeCinePot a răspuns:

Trebe' sa scpai de febra musculara de maine laughing, nu are nimic poti sa faci in continuare.