| Roxuts_Ureniuc_1995 a întrebat:

Am o intindere la muschiul de la spate si ma doare ingrozitor. am avut un turneu la handbal si chiar daca ma durea am jucat :-s. Cam cate zile sa nu ma mai duc la antrenament? ca sa fac o pauza (trebuie sa numai fac efort). FUNDA! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Stai minim 3 zile, dar nu repaos complet, ci cu incalzire si masaj macar de doua ori pe zi. Daca stai pur si simplu, trece foarte greu si ruginesti happy, trebuie sa faci miscare dar sa nu te fortezi. Iar masajul, stii, e foarte benefic.

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Trebuie sa nu te mai duci la antrenament 2-3 zile, dar nu trebuie sa faci pauza totala, ci sa faci alergari usoare si exercitii de incalzire.

| FitMonkey a răspuns:

Ori e intindere, ori ti s-a prins un nerv trebuie sa faci o pauza de o saptamana +masaj
intinderea nu trece in 2-3 zile.

| oÎngerașul a răspuns:

Salut. Și eu sunt un mare sportiv, am și multe admiratoare ( să evităm faptul ăsta ). Am avut o ruptură de mușchi, dar mi-am continuat antrenamentul. și mi-a trecut foarte repede. Dacă iei o pauză, nu iti va trece repede si iti va fi greu să recuperezi ce ai pierdut la antrenamente.
Baftă :*
FUNDĂ dacă te-a ajutat!