| simpleboy111 a întrebat:

Pe langa concursurile la care participa un atlet ia si bani in afara concursurilor? Vorbesc de un salar pe luna... si daca exista acest salar cat castiga un atlet de PERFORMANTA?

2 răspunsuri:
| snAke3 a răspuns:

De la 40.000 de dolari la 1.000.000 de dolari depinde de cat de performant este funda?

| Nickname1890 a răspuns (pentru snAke3):

Poate fotbalistii castiga atat laughing

Da in general sportivii de performanta au si un salariu lunar, si aici depinde in general de sport, poate fii de la salariul minim pe economie de vre 800RON pe luna pana la sume fabuloase de cateva sute de mii, chiar milioane de dolari. In general de astfel de sume la noi in Romania este vorba numai in fotbal din pacate.