| anonim_4396 a întrebat:

Situație- Fata participa la un concurs pentru a câștiga bani. Chiar lângă ea se afla Vincent care este sufletul ei pereche. Cum ar putea ajunge sa se cunoască?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-ai omorat! big grin
1. "Soulmate" Vincent NU este tocmai "sufletul pereche", pentru ca cei doi NU au ajuns inca sa se cunoasca!
O poate ajuta la concursul ala, si dupa aia mai vede el... big grin

2. EG39 inseamna "evilgirl"... Daca te lamuresc cum e cu "alter ego"-ul, promiti sa nu mai pui o a...25-a intrebare despre el?
Alter ego este o persoana care se aseamana cu tine in: gandire, personalitate, gusturi, comportament, in TOATE.
Ai mai intrebat daca un alter ego este "bun sau rau".
Daca tu esti buna, alter ego-ul este ca tine, pentru ca: (si aici mai citesti o data CE este un alter ego).

3. Nu confunda "suflet pereche" cu "alter ego".
Primul termen tine strict de dragoste, iar dragostea functioneaza pe modele de contradictii si contraste, nu de alter ego. (aici citesti inca o data ce inseamna alter ego)
Cu placere.

| Li200La a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce mă? Nu au nicio legătură, ideea e ca eu scriu o carte și nu știu cum sa i pun pe aia într o relație și m-am gândit ca as putea primii vreo idee de pe TPU. Faza cu alter ego este un fel de cercetare personala pentru ca a am auzit despre chestia asta pe internet și eram curioasa ce înseamnă.

| RAY a răspuns (pentru Li200La):

Darkmagic are dreptate, alterego nu e percehea ta perfecta, esti tu insati dar avand alta personalitate, daca scrii o carte macar sa stii ce inseamna, chiar langa ea se afla, cum stie ea asta? nu poate sti decat daca se cunosc sau se privesc

| Li200La a răspuns (pentru RAY):

Bai deci faptul ca eu eram curioasa sa aflu ce naiba e aia alter ego nu are nicio legătură cu întrebarea mea