| sebidragon98 a întrebat:

Buna,TPU! Am o problema foarte mare.Am 10 ani si mama si tata nu ma lasa sa imi iau caine. Spun asa:"Nu vei avea grija de el cum nu ai avut si de celelalte animale!".Eu nu am avut grija de celelalte animale deoarece nu mi-au placut(pesti,hamsteri,papagali etc.).Va rog, spuneti-mi cum sa imi conving parintii sa ma lase sa iau un caine! Va rogpuppy dog eyes!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu iti spun altceva. Gandeste-te ce este mai important pentru tine, sa ai un caine ori ca parintii sa fie multumiti ca nu sunt deranjati.
Si sa nu spui ca parintii te-au obligat sa ai celelalte animale, precis ca tu ai insistat si cu acelea.

| horia2012 a răspuns:

Fara sa te superi pe mine, daca nu ai avut grija de niste "animalute" care stateau intr-un loc (acvariu, cusca...)
cum crezi ca vei avea grija de un animal care trebuie sa-l scoti afara regulat, sa-l plimbi, sa te joci cu el.
- Un pestisor nu se urca pe birou cand iti faci temele, cainele cand are chef de joaca ce faci. Il trimiti la parinti.
Daca iti scapa cand il plimbi afara.
Gandeste-te bine.

| Hades98 a răspuns:

Ce treaba are categoria Hobbies & Pets cu categoria Sport?
Si incearca sai convingi sa ti-l i-a. Fa ceva ce le place lor si ce le de speranta ca esti responsabil.
Fai fericiti happy

| Nushba a răspuns:

Sa le promiti ca vei fi responsabil si ca vei avea grija de el. Sa faci ceva sa le dovedesti ca poti fi responsabil. Bafta!

| Sn1ckers a răspuns:

''Daca nu imi luati caine ma sinucid!'' laughing
Nu. Incearca sa vorbesti cu ei sa le explici situatia, spune-le ca prin asta o sa le dovedesti ca vei devenii responsabil. Bafta!

| sebidragon98 explică:

Nu am vrut in intrebare parerea unor prosti(Ioandelasal, Horia2012) ma c.a.c pe parerile la aia doi

| Ioandelasal a răspuns (pentru sebidragon98):

Esti un prunc tampit si necivilizat. Asa sa vorbesti cu cine iti permite, daca parintii nu stiu sa te puna la punct.