| darkrobi a întrebat:

Buna TPU am o problema legata de fotbal...
deci pe orice post as fi nu joc bine portar...nus prea bun (n-am reflexe) in aparare... nu joc prea bine fundas cat de cat
mijlocas nu mai zic si in atac nu prea

spuneti-mi niste antrenamente pentru fiecare pozitie sa vad care mi se potriveste

FUNDA

7 răspunsuri:
| Tyrr a răspuns:

Apuca-te de altceva

| FortaSteaua2012 a răspuns:

Lasa-te de fotbal ca nu ai talent. Scuze dar asa e.

| Alexandru_Stefan_1997 a răspuns:

Pai tu cati ani ai? uite eu de exemplu am 14 ani si eu inainte nu stiam sa joc fotbal deloc si mentionez ca pana la varsta de 11 ani nu am dat niciodata cu picioru in minge dar stii ce am facut la varsta de 11 am cunoscut niste prieteni buni la fotbal si ma jucam cu ei mereu cat era ziua de lunga si la varsta de 13 ani m-am dus la fotbal am fost 4 luni dupa care m-am lasat si acum crede-ma ca ii fac pe totii prietenii mei si m-am perfectionat ca fundas, acum ma rog nu ma laud ca sunt ronaldo dar fata de altii care joaca fotbal de mici si la varsta mea sunt praf si eu care joc fotbal de 3 ani sunt bun n-ai ce zice, si daca esti inalt si ai viteza bagate ca fundas, te perfectionezi foarte mult si cautati niste prieteni care joaca fotbal cat e ziua de lunga si da totul pe teren asta-i secretu

| darkrobi explică (pentru Alexandru_Stefan_1997):

Am 11 ani... si joc destul de bine da amo singura problema n-am tinta si nici forta si nu prea stiu ce pozitie sa fiu

| Alexandru_Stefan_1997 a răspuns (pentru darkrobi):

Eee da la 11 ani ce forta vrei sa ai, nu e asa usor incearca macar sa iti imbunatatesti tinta! si cred ca ar trebui sa te faci portar sau fundas, pentru ca la fundas trebuie sa ii blochezi pe ceilalti

| darkrobi explică (pentru Alexandru_Stefan_1997):

Mda da cum sami fixez tinta chiar de ma fac fundas tot trebuie sa mai sutez si nu vreau sa dau in out

| Nicolae_Mario_1980 a răspuns:

Man,Ca să joci fotbal e cam greu.Dar e și un sport distractiv! Si eu sunt cam bunicel la fotbal.Dar ca sa stii sa joci trebuie sa te antrenezi in fiecare zi, Trebuie sa dai suturi la zid/poarta! Sa știi bine fotbal! Nu este ușor fotbalul! Fotbalul este să demonstrezi fuga, talentul si multe alte chestii! Dar acum iti zic câteva lucruri care te ajuta:
1.Antrenament la zid/poarta zilnic
2.Fotbal zilnic
3.Scheme zilnic
!
Mai depinde și ce vrei sa fi!
de ex: Mijlocas, Atacant!
și eu am probleme cu fotbalul! Daca mai intri vreodata sa citesti raspunsul da-mi add aici!
Daca vrei mai multe da-mi add la facebook: Mario Nicolae Stelistu! Bft