| ela_2944 a întrebat:

Buna TPU

am si eu nevoie de ajutor

am 17 ani, 1, 62 si 50 de kg..si mi se pare ca ar trebui sa mai slabesc la picioare si fund.

niste sfaturi,

exercitii

help me

si ceva care sa dea rezultate destul de rapide:*
am si celulita pe fund si pe coapse..cum o pot diminua..stiu ca nu poti scapa de ea

4 răspunsuri:
| victorr_3274 a răspuns:

Urca scarile pe jos, fa jogging, pune un scaunel si urca pe el apoi coboara de multe ori (asta lucreaza fesele).

| pocandpoc a răspuns:

Aerobic...slabesti repede unde veri tu...sau masaj

| popnyna a răspuns:

Trebuie sa mananci echilibrat, minim 3 mese pe zi, iti recomand sa faci exercitii de Pilates sunt foarte folositoare dar si mersul cu bicicleta sau alte activitati care iti pun in miscare picioarele te ajuta

| katutsu a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa-ti faci o programa a meselor[dimineata sa inceapa cu un fruct, dupa care o masa foarte consistenta in vitamine; dupa amiaza ceva usor pentru ca masa de dimineata este cea mai importanta iar seara tot ceva usor care sa nu se puna peste noapte], in al doilea rand in fiecare zi, fie dimineata fie seara, 30-45 min. de alergare iar in al treilea rand daca nu functioneaza alergatul[in cazuri exceptionale] in fiecare zi genoflexiuni crescand numarul lor de la o zi la alta.