| alexaadrian a întrebat:

BUNA TPU! am si eu o intrebare la voi:daca alerg o luna de zile 30 de minute in fecare seara si o sa am si un regim alimetar echilibrat, credeti ca pot slabi 5 kg? ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Mariusone123 a răspuns:

Eu spun sa te apuci de un sport si sa mananci potrivit sa nu faci foamea pentru ca atunci o sa iti fie mai rau foame funda?big grin

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Da, dar :

- nu in fiecare seara, acorda-ti si timp de refacere
- ce regim echilibrat ai mai exact? sper ca nu "multe fructe, legume, etc."

| alexaadrian explică (pentru Cosmin86):

Regim echilibrat:fara prajeli dulciuri grasimi sucuri acidulate...in rest da...

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexaadrian):

Scade si din fructe, au fructoza si ingrasa. Sa ai 4-5 mese pe zi, in cantitati mici ( aceeasi mancare pe care o mananci la 3 mese ), si sa nu reduci proteinele si carbohidratii prea mult

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai daca alergi si dimineata 30 de minute, sari coarda si bicicleta, da!

| Gabryel98 a răspuns:

nu..cu 30 de minute nu se face primavara...incearca sa faci cel putin 2 ore/zi, dimineata si/sau seara si incearca sa combini(nu numai alergat..incearca alergat+gimnastica, exercitii cum ar fi abdomene/flotari/genoflexiuni etc)

| 니코 a răspuns:

Crec ca daca alergi un pic mai mult slabesti atata
dar sa te tii