| thecezar a întrebat:

Buna TPU am si eu o mare problema in aruncaea mingii la poarta din saritura la handball,nu pot sa arunc,cand sunt la poarta si arunc ori dau pe laga poarta,ori o apara mingea portarul(rareoru).va rog ajutati-ma sa reusesc sa arunc la poarta di saritura,dar si niste sfaturi, reguli de joc.

Răspuns Câştigător
| SKillerQSama a răspuns:

Cand joci ai putea sa faci saritura pe o parte ca sa ili derutezi pe portar dar sa nu te impiedici la aterizare ai putea incerca exercitii de sarire pentru a arunca mingea de mai sus cand arunci incearca sa o lovesti putin de pamant la aruncare si mai pe colt acesta e punctul slab la portari. funda te rog

Răspuns utilizator avertizat
| SKillerQSama a răspuns (pentru thecezar):

Dar e bun macar ca ai dat gol tot asa

3 răspunsuri:
| NoName05291 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema dar am mai inceput sa arunc la poarta. Cheia este sa mai exersezi din cand in cand si sa ai brate puternice ca degeaba sari tu daca iti scapa mingea din mana. Ai putea incerca sa faci niste flotari