| cristisoru09 a întrebat:

Am si eu o nedumerire. Cat afecteaza alcoolul antrenamentul al sala? Acum nu pun intrebarea pentru ca sunt vreun betiv notoriu(nu cred ca e cazul la 16 ani laughing ), dar sunt multumit de progresul meu si nu vreau sa il stric in vreun fel. Consum ca 1-2 beri pe saptamana(cateodata niciuna) si de obicei cu lamaie. E in regula sau ar trebui sa renunt la alcool in totalitate?

Răspuns Câştigător
| mihaiion2 a răspuns:

La 16 ani nu ar trebui sa te apuci de alcool in primul rand. Dar in ceea ce priveste antrenamentul, alcoolul se transforma in grasime la nivelul ficatului, grasime care se va depune in ficat sau in diversele depozite ale organismului astfel incat va trebui sa faci mai mult antrenament pentru a te mentine; este doar o problema de calorii si de buna functionare a ficatului.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Hai ma, 1-2 beri / saptamana chiar nu conteaza, stai linistit.

Sa nu fie "pe zi" happy