| Alex14i a întrebat:

As vrea sa primesc raspuns la urmatoarea intrebare:
Eu frecventez o sala de sport de ceva vreme si antrenorul mea spus sa imi cumpar niste vitamine, creatina, un fel de gainer, intrebarea consta, ca e bine sa folosesc aceste preparate, pentru ca eu vreau sa ma dezvolt normal, fara fel de fel de medicamente care iti cresc muschii

3 răspunsuri:
| Jackal7 a răspuns:

De obicei instructorul iti recomanda ca sa cumperi de acolo de la sala. Daca vrei sa faci natural, e foarte bine asa, mai ales daca esti in crestere, lasa gainerele si creatina pe mai incolo. Vitaminele ti le recomand numai daca nu mananci destule legume si fructe (5, 6 portii pe zi), daca nu, nu are rost sa le iei. Gainerele sunt prafuri de proteina dar sunt incarcate de dextroza de obicei si nu ai nevoie de ele decat daca esti foarte slab. Creatina e buna dar mai bine o iei din carne(rosie) la inceput.

| Black00 a răspuns:

Nu e bine, mai bine natural chiar daca nu iti cresc muschii cum ii crest la ceilalti luand pastile, pastilele alea au tot felul de chimicale si daca te lasi de sala se lasa tot pe tine ca muschiu se dezvolta si piele ti se largeste si daca nu mai faci sala in fiecare zi ai sa arati ca unu de 80 de ani...

| AndoAlex a răspuns:

Sunt doar niste prafuri nu ai de ce sa iti faci teama ei iti dau doar forta nu iti pun muschi pe tine.happy