| Dima11188 a întrebat:

Salut, am 15 ani si vreau sa-mi fac un tatuaj, eu practic si sport, iar pe viitor vreau sa fac si sala intrebarea mea e următoarea daca il fac acum si pe viitor ma dezvolt si cresc si in masa musculara se strica tatuajul?

3 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Nu. Însă sportul imediat după tatuaj îl poate afecta. Îți recomand să aștepți 2 zile, iar apoi să îți reîncepi activitatea. Desigur, depinde și de locul unde îți vei face tatuajul.

| claumrc a răspuns:

Depinde de zona, spre exemplu nu trebuie facut la incheieturi, umeri, dupa trebuie sa faci sesiuni de reparat.