| StoienicăSorin a întrebat:

as Dori sa fac flotări si abdomene, dar am febra musculară. Sa ma forțez sa fac sau sa aștept sa îmi treacă febra? P.s. Profesorii mei de sport mi-au spus ca febra musculară trece prin exerciții. Dar nu știu sigur

2 răspunsuri:
| kuroshitsuji a răspuns:

Dupa fiecare exercitiu sau set de exercitii ia o lingurita de zahar si manancal asa gol si nu ai sa mai ai probleme cu febra musculara (oboseala musculara). Funda?

| TheSweatNightmare a răspuns:

Sunt sportiv si intr-adevar, febra musculara trece prin exercitii. Eu cand fac forta in genreal, la sfarsit fac niste exercitii de stretching (intinderi). Eu ii recomand, atunci cand faci abdomenele sau flotarile sa le faci in serii (de exemplu 2-3 serii de cate 15 si tot cresti pe parcurs). Eu asa procedez si nu am probleme cu febra. Sper ca te-am ajutat