| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

ce înseamna deficit caloric si ce sa fac? Nu mai mananc mult, mananc doar iaurturi degresate, sandwitch cu pâine neagra, doar ca nu ma pot lasa de sucuri (7up mai alea) asta e singura problema, dar incerc sa nu mai beau, daca sar coarda ma ajuta? Si cand am timp alerg.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Deficit caloric inseamna, calculeaza rata metabolismului a ta, sa spunem ca ai nevoie de 2000 de calori cum reduci caloriile alea dar nu drastic desigur, e bine macar 1500 sa manci pe zi, conteaza si ce anume manci daca manci proteine prin metabolizare se pierde 25-30%,tot ce are fructoza da o senzatie de foame non stop sa stii,nu te infometa aiurea,sucurile daca contin zahar isi faci rau, nu de asta spun sa manci mai multa carne si mai multe legume, grasimi sanatoase gen nuci, ulei de masline, cocos, nu timpul conteaza si intesitatea, 4 srinturi poti face pe zi oricat de ocupata ai fi, un sprint 30 de secunde, 30 de secunde pauza de 4 ori pe zi /4 ori per 7 zile
painea ingrasa si nu vad ce bun aduce organismului, cumpara brocoli si manca