| Anonima355 a întrebat:

salata sau salata din fructe ingrasa? Daca nu mananc paine, carbohidranti, carne grasa, ciocolata si nu beau sucuri o sa slabesc? Dar sa nu uit ca merg la sala de fitness, sar coarda cam 2 ore, alerg cam 1 ora, si ma dau cu bicicleta cam 2 ore dar nu toate 1 zii. O sa pot slabi asa?

3 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Salata nu, salata de fructe cam ingrasa, daca pui si banane in ea si o faci mare. Una potrivita si de doua ori pe saptamana, merge. Fructele contin zahar. De asta e bine sa te rezumi la 3-4 fructe/zi. Poti manca carbohidrati dar trebuie sa stii cand si cat. Ca sa slabesti, iti trebuie cam 25 g/zi, de preferat dimineata, insa nu zilnic. Nu recomand sa ii elimini complet, pentru ca de la carbohidrati vine energia. Iar cand mergi la sala, dupa 20 min, esti "terminata". Daca ai pofta de dulce, poti manca o bucatica de ciocolata neagra. In rest, e ok ce faci, ai toate sansele sa slabesti happy

| AdrianL a răspuns:

Salata nu mai ales aia de varza nu ingrasa deloc asa stiu eu dar salata de fructe zic ca da e si un energizant.

| AlexLoveMRRRRRR a răspuns:

Ca-sa slabesti cel mai bine e ca infiecare zii sa faci sport si sa ai mese regulate gen de dimineata la pranz si seara pana la ora 18:00 daca dupa ora 18:00 ti-se face foame ai putea sa mananci un mar .....si da salata de fructe in grasa pentru ca fructele contin mult zahar succes! :*