| RadXx a întrebat:

Buna TPU consider ca trebuie sa imi dezvolt neaparat muschii adica bicepsii si tricepsii deoarece am o varsta necesara(13 ani si 10 luni) si am febra musculara si nu mai trece! si plus ca muschii mei sunt slabi, cum mi-as putea dezvolta muschii fara gantere cu exerciti poate chiar si cu fructe adica sa mananc fructe ce pot ajuta la cresterea muschilor findca fructele contin vitamine.Ati putea sa imi faceti o lista cu ce ar trebui sa fac pentru a creste bicepsii picoarelor si tricepsi si bicepsi si tricepsii mainilor vas fii datorhappy rog seriozitate

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Picioare - genoflexiuni
Piept/triceps - flotari
Biceps/spate - tractiuni la bara.

Răspuns utilizator avertizat
| david009 a răspuns:

La musi iti trebuie multa munca. Este bine sa mananci fructe care iti dau vitaminele necesare pentru dezvoltare dar muschii se dezvolta doar prin exercitii. Si febra musculara iti va trece daca vei face exercitii in condinuare deoarece corpul tau se va dezvolta si nu vei mai vei avea febra doar cand incepi sa faci mai mult decat ai facut mai inainte. Sper ca te-am ajutat. Bafta! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru david009):

"muschii se dezvolta doar prin exercitii", nu chiar, exercitii + alimentatie, dar alimentatie pentru muschi inseamna 5 mese pe zi bogate in proteine, carne, lapte, branza, oua. Cu fructe nu o sa faci niciodata muschi