| cosmyN212000 a întrebat:

Cu ce te ajuta baschetul? cam cate ore ar trebui sa merg? eu merg 3 zile pe saptamana:lunea, miercurea si vinerea e normal? sunt epuizat.

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Te ajută să creşti în înalţime.
Recomand să te uiţi la Kuroko no baschet
Numai bine!

| firstboy a răspuns:

Eu am facut baschet 4 ani si si de 2 ori pe saptamana te mentine in forma sanatos si te desvolta in special in inaltime si uite spre exemplu eu am 14 ani si 1.88 inaltime.

| hubbelllllll a răspuns:

Buna buna, faci baschet de performanta sau? Oricum nu prea conteaza daca iti place dai bice, e un sport super fain te ajuta sa te inalti de asemenea iti dezolta indemanatrea foarte mult.Deobicei antrenamentele sunt de doua ore de 3-4 ori pe saptamana e perfect daca lucrezi asa. o sa vezi ca dupa o perioada nu o sa mai fi obosit o sa te obisnuiesti. Mai multe informatii gasesti aici http://www.dancalancea11.ro/BaschetpentruJunioricap1.html
Sper ca te-am ajutat! Apropo si eu am facut baschet.

| ρίтιкa a răspuns:

Baschetul te ajuta sa ajungi inalt si sa iti mentii corpul