| Anonimata345 a întrebat:

Buna TPU! Cum as putea sa cresc in inaltime? Ce exercitii m-ar ajuta? Multumesc!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Baschet

| sierra1 a răspuns:

Câtiva cm ai putea cum zice aici

https://www.antrenoare.ro/fitness/mai-inalt-cu-4-5-cm/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti face nimic daca tu genetic esti scundă, pentru a fi mai înaltă singura optiune sunt pantofii cu toc inalt, ce innaltime ai? Mama ta este si ea scundă? Sau este inaltă? Ce varsta ai?

| dullcat a răspuns:

Buna.Gasesti aici mai multe videoclipuri cu exercitii. https://www.youtube.com/results?search_query=exercitii+pentru+inaltare+fete

| raMLesS a răspuns:

Mancat sanatos si suficient, dormit 8-10 ore pe zi minim, facut sport, stretching si cateva serii de atarnat la bara pentru a-ti maximiza cresterea, dar daca in codul tau genetic este scris sa ai 1.55m, atat o sa ai indiferent de ce faci, metodele astea pe care ti le-am spus doar iti optimizeaza tie cresterea si previne anumite lipsuri care-ti mai pot fura 2-3-5cm din inaltime.

| CleanHeart a răspuns:

In adolescenta țin minte că mi.am luat un cd special pentru asta și știu că zicea să ai o alimentație sănătoasă, să faci sport și să fii cu pace în minte
eu mai stăteam agățată pe o bară cu mâinile sau săream cat de sus să ating tavanul

| Slade11 a răspuns:

Buna, eventual exercitii care implica saritul. Inca o idee ar fi sa te tii de o bara in suspendat, cu scopul de a elibera presiunea din coloana.