| Anonim0100 a întrebat:

cum fac muschi fara sala acasa mai mult la pectorali! funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Iti poti cumpara niste gantere pe surub. Eu acum nu stiu ce varsta ai ca sa-ti spun cam cat ai putea. Asa fiind pe surub tu mai scazi, mai adaugi depinde acum si de tine. Iar cu exercitiile le poti cauta pe net pe diferite site-uri, cu conditia sa le executi corect. Poti face flotari 20-30 cate poti tu si faci multe serii. Sper ca am putut sa te ajut, bafta!

19 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

In primul rand ignori sfaturile de la copiii mici de aici, care fac flotari zilnic.

Faci asa :

- flotari cu greutate, cand poti mai mult de 10 repetari, maresti greutatea
- fluturari cu gantere
- pullover cu gantera

Altceva nu prea ai ce sa faci acasa, fa 4-5 serii din fiecare, si respecti principiul : cand depasesti 10 repetari, maresti greutatea.

De asemenea, iti asiguri 2 grame de proteina / kilogram-corp, fara asta o sa ai progrese MEDIOCRE chiar si cu cel mai tare antrenament.

Si acorzi muschilor 48-72 de ore pauza dupa un antrenament, in perioada asta cresc, NU cand ii lucrezi, daca ii lucrezi zilnic o sa faci pectorali la anul si la multi ani.

| DejaVuDoc a răspuns (pentru Cosmin86):

Salut, cu cele 2 grame de proteina, le administrez zilnic, la 2 zile, 3? si, eu execut exercitiile astea cu 3, 4 kg; 4 si 5, 2 kg, este bine sau, mai bag (am 15 aproape 16, in jur de 1, 71)?

| Cosmin86 a răspuns (pentru DejaVuDoc):

Ce greutate ai?

| DejaVuDoc a răspuns (pentru Cosmin86):

62 kg scuze de raspunsul intarziat...

| Cosmin86 a răspuns (pentru DejaVuDoc):

No problem. AI nevoie de 2 grame / kg-corp, zilnic. In cazul tau de 134 de grame zilnic ( aproximativ ).

Aici vezi continutul in proteine al alimentelor :
http://www.slabire-sanatate.ro/tabel_nutritiv.php

Te intereseaza proteinele provenite din : carne, peste, branza, oua, lapte, lactate.

| Anonim0100 explică:

Multumesc la toata lumea.o sa tin cont

| alexalexuz a răspuns:

Dai pe google si scrive 3 antrenamente explozive pentru pectorali probody funda?

| DaaaaViiiiid a răspuns:

Fa multe serii de flotari in fiecare zi dimineata sau seara si din ce in ce mai multe, sau tractiuni daca ai de ce sa te agati pentru pectorali, biceps...

| Cosmin86 a răspuns (pentru DaaaaViiiiid):

Tractiuni pentru pectorali? rolling on the floor

| DaaaaViiiiid a răspuns (pentru Cosmin86):

Da mai nebunule, tractiunile sunt si pentru pectorali

| Cosmin86 a răspuns (pentru DaaaaViiiiid):

Aoleu, chiar nu ai nicio tangenta cu sportul asta.
Orice tip de tractiune lucreaza spatele si putin bratele ( in special biceps + antebrat ), piept DELOC. Pentru piept sunt exercitii de impins si fluturari, etc.

| DaaaaViiiiid a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai dreptate scuze ca team contrzis big grin, m-am interesat acu happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru DaaaaViiiiid):

No problem. Mai poti afla chestii pe culturism.ro, getfit.ro sau alt site de specialitate, mai ignora sfaturile de la copii mici :p

| Anonim0100 explică (pentru Cosmin86):

Mersi Cosmin86 fac de 5 ani si sunt rezultate dar la varsta de 13 ani nu pot cere mai mult

| Dotsalau a răspuns:

Incearca sa faci rost de o haltera de 20-30 kg in functie de varsta ta si sa stai culcat sa faci ridicari.De asemenea cat mai multe flotari

| Cosmy_Cosmin_1990 a răspuns:

Pai faci cate 100 de abdomene pe zi in reprize de 20. dimineata faci 40 in reprize de 20. la interval de o ora dupa amiaza la fel si seara iti mai raman 20. si intr-o saptamana ar trebui sa faci vreo 200-300 pe zi. dupa ce te obisnuiesti cu abdomenele treci la alte exercitii cum ar fi tractiuni. flotari depinde :p (sper ca am fost de ajutor ) big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmy_Cosmin_1990):

Si tu faci parte din oamenii care fac abdomene / flotari zilnic si chiar cred ca stiu ce fac? rolling on the floor

| Manu_2295 a răspuns:

Salut! Poi uite asa: faci 5 serii cate 20 de flotari, dupa iti iei 3 scaune pe un scaun iti pui picioarele si fiecare mana pe cate un scaun si faci flotari dar pana simti tu ca se intinde pieptul! si tot asa 5 serii a cate 15-20 de flotari. inca un exercitiu: iti pui picioarele la inaltime adica iti pui picioarele pe birou, pe mobila, pe pat si faci tot asa 5 serii a cate 20 de flotari! BAFTA! FUNDA?

| ionut16666 a răspuns:

Trebuie sa faci multe abdomene, flotari si geloflectiuni.Eu asa fac!