| AnnaTraficantaDeAcadele a întrebat:

Cum sa fac muschi la pectorali? Dar nu la sala.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Iei trei scaune pe unul din ele te asezi cu picioarele si pe celelalte doua cu mainile, sau poti sa-ti sprijini picioarele pe pat sau ceva asemanator, si in felul asta faci flotari avand grija sa ai o priza mai lata decat latimea umerilor si coatele sa se miste cat mai in exterior, adica bratul sa faca cu trunchiul un unghi de 90 de grade.
Avantajul lor este ca poti sa faci o miscare foarte ampla, adanca si in plus este un exercitiu complet adica o sa beneficieze de pe urma lui si spatele, tricepsul, umerii.

Sau poti incerca flotari la paralele daca ai unde sa improvizezi exercitiul asta. Flotarile la paralele sunt un exercitiu foarte bun de masa pentru. piept, triceps si sunt si culturisti profesionisti care au facut si fac flotari la paralele. Foarte de ajutor ti-ar fi aici si cineva care sa te ajute sa faci si cateva repetari fortate.

12 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Pai in primul rand cu flotari desigur ce trebuie sa stii nu lucra cand ai febra pentru ca muschiul are nevoie de aproximativ 48 ore de refacere (in timpul febrei musculare muschiul creste) imediat dupa antrenament mananca bogat in proteine lapte carne piept.....lucreaza 1 data pe zi incearca sa nu lucrezi mai mult de 2 ori pe saptamana o grupa de muschi cat despre exercitii gasesti pe youtube progame si exercitii de te saturi... sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La sapawinking

| AnnaTraficantaDeAcadele explică (pentru anonim_4396):

Le ai cu sapa și cu muncile la tara, ăăă?rolling on the floor
Te dai singur de gol, și pentru viitor îți dau un sfat prietenesc: Nu trebuie sa ne arati tuturor câtă prostie încape in căpșorul ăla al tau, păstreaza pentru tinewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnnaTraficantaDeAcadele):

1) ar trebui sa-i fie cuiva rusine ca stie sa sape?
2) din 2 cuvinte si un emoticon ai dedus cam multe.

| AnnaTraficantaDeAcadele explică (pentru anonim_4396):

Da, scuză-ma, ar fi trebuit să menționez că vreau raspunsuri serioase, de la oameni serioși

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnnaTraficantaDeAcadele):

Trebuia sa detaliezi. de genul ca nu ai bani sa mergi la sala sau nu ai sala in oras sau alte motive pentru care nu vrei la sala. din intrebarea ta prima mea impresie a fost ca esti lenes(a) si vrei sa faci muschi dormind sau ceva de genul, de acea am tratat-o cu atare.

| PrezentLaDatorie a răspuns (pentru anonim_4396):

Likewinking

| Flaviucu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pur si simplu, nu are chef sa mearga la sala, care e problema? Daca nu ai putut da un raspuns "normal" de ce te mai bagi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnnaTraficantaDeAcadele):

Lolza, tu zici de el, da pe tine nu te vezi laughing

| gazaru a răspuns:

Fa abdomene mananca bine si ai sa vezi ce muschi o sa ai.Prima data incepi cu 10 apoi 20 30 etc....si sa vezi ca peste 3 luni te faci misto.Eu eram slab am facut asa in fiecare zi si acum sunt mai musculos.Fa cat mai multe abdomene flotari genoflexiuni si ai sa vezi

| irina_8165 a răspuns:

Fitnes acasa.ro
sau sport cu florentina
happy
baftahappy.

| Nickwmw a răspuns:

Flotari! tongue