| XcrisSSx a întrebat:

Buna,TPU! De 3 saptamani merg la sala. Vreau sa stiu urmatorele lucruri:
1.Can d se iau batoanele proteice?
2.Ce as putea manca dimineata inainte sa plec la scoala, precizes ca imi iau mancare la mine(sandwichuri, nu imi pot lua altceva)
3. Vreau sa stiu daca ii bine ce mananc.
Masa 1:7:30:1 bol de musli cu fructe.
Masa2:4 sandwichuri(paine neagra) cu muschi de porc, castraveti si branza si un mar)
Ora 2:antrenament
Masa dupa antrenament:ora 3-3:30: tot timpul mananc carne de vita,pui,porc cu legume, cartofi, etc.
Ora 6: nuci, alune amestecate cu iaurt, smantana.
Masa7:30-8 din nou carne cu salata sau soteuri de legume.
Vreau sa ma sfatuiti ce trebuie sa fac pentru a invata si pune in aplicare. Daca este ceva de adaugat va rog sa imi spuneti.Multumesc!

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mananci destul de ok, sa mai adaugi si peste din cand in cand ( de preferat ocanic: somon, macoru, ton ).

| RobertMoon a răspuns:

Mâncarea ta e de fetite care vor sa se mentina precum cea care ti-a scris mai sus. 1. Batoanele proteice se iau când vrei nu au importanta, poti sa mananci si intr-o pauza dintre serii. 2. Dimineata cel mai bine mănânci o omletă, iaurtul e in general pentru slăbit decât de crestere in masă. Daca vrei iaurt fa-ti un sos cu iaurt grecesc si usturoi sau castravete si mănâncă cu pâine prăjită. In rest pare in regula.

| LaviniaLavinitutza a răspuns:

In loc de sandwich la școală du-ti un iaurt natural si o linguriță de plastic. Eu așa făceam când mergeam la sala si nu râdea nimeni niciodată de mine. sau dacă tot vrei sandwich fă-ti cu pâine neagră sau cu semințe si bagă-ti in ea salată, ridiche, roșii, ardei, gogoșar, castravete, ce îți place tie. Nu baga salamuri sau unt sau brânză ( doar mozzarella eventual ) sau chestii din astea. ( asta e doar pentru punctul 2 deoarece ai spus ca altceva nu îți poți pune )

| Andrei_Theodor_1995 a răspuns:

Nu lua batoane proteice ca sunt nesanatoase

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andrei_Theodor_1995):

Serios? Sunt nesanatoase?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?