| Marius94_5839 a întrebat:

Dupa cum stiti, unii oameni sunt dreptaci, iar altii stangaci. Eu personal sunt dreptaci, dar imi doresc foarte mult, sa devin mai indemanatic atat cu mana, si in special cu piciorul stang. Stiti anumite exercitii, pentru a imbunatatii indemanarea mainii si a piciorului?

3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Da sunt aceleasi exerciti pe care le faci si la mana/piciorul drept asa vei facei si la mana/piciorul stand.
Ex. incerci sa mananci sa scrii cu stanga sa lovesti cu piciorul stang mingea de fotbal, etc

| Marius94_5839 explică (pentru daassh):

M-am gandit si eu la asta. Insa daca ma apuc si fac totul cu mana si piciotul stang, are sa necesite o gramada de timp, pana ce o sa ajung la un nivel satisfacator. Totusi, eu tot caut anumite exercitii, ce pot da rezultate mai rapid.

| daassh a răspuns (pentru Marius94_5839):

OK, eu nu stiu niste exerciti"speciale", eu iti urez bafta.