| AlexAL275 a întrebat:

Eu în fiecare zi mă duc la alergat și mă gândeam ca de mâine în loc de pantaloni lungi să-mi iau unii scurți cu un tricou și o bluză de trening. Ce ziceți? Merge pe vremea asta? Mi-e să nu cumva să răcesc. Ps: eu mă duc dimineața la alergat

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dimineața este frig, nu te imbraca ca vara ca răcești.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hai sa zici ca pantalonii scurti mai merg, dar tricou? Nu. Este prea frig. Si poti sa transpiri, apoi mai vine o adiere rece pe spate... de sigur racesti. Imbraca-te adecvat big grin

Bafta! Si ai grija la caini.

| Dismally a răspuns:

Depinde unde, aici unde locuiesc eu sigur nu vei putea iesi doar cu pantaloni scurti big grin

| StefanChriss a răspuns:

Pantalonii scurti sunt ok, dar sus ar trebui sa te imbraci ceva mai bine sau cel putin sa fie groasa bluza de trening. Dupa oricum te incalzesti si nu mai simti frigul, iar atat timp cat nu te opresti pana te intorci inapoi, n-o sa racesti.

| StefanFlorea a răspuns:

Vad ca numa raspunsuri proaste sunt aci, pacat... de cand frigul imbolnaveste ma? virusii imbolnavesc, nu frigul, poti sa iesi si la -87 de grade ca nu patesti nimic, eu fac dusuri reci de 7 8 luni, doar reci, nu ma mai spal cu apa calda, iar afara ies cu tricou la 8 maxim 11 grade noaptea si imi mai iau si o geaca si o tin pe brat in caz de imi e frig, dar nu prea am treaba

| Cosmin86 a răspuns (pentru StefanFlorea):

Atunci de ce soldatii germani la -40 de grade mureau inghetati? laughing)

| AlexAL275 explică (pentru Cosmin86):

Le-a fost prea cald zic