| Qweeeeeer a întrebat:

Maine am proba de alergare de rezistenta 800 m. Ce ar trebui sa mananc si cum ar trebui sa alerg pentru a scoate un timp cat mai bun? Dau funda

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Iris1997 a răspuns:

Si eu am avut de alergat un kilometru.In acea dimineata stiu ca nu am mancat nimic, iar cu un sfert de ora inainte de proba am mancat un lion si am baut un red bull.
Chiar daca vei avea energie si pofta de alergat nu incerca sa-i intreci pe ceilalti deoarece e proba de rezistenta nu de viteza.

| Raulikaaa a răspuns:

NU manca nimic...Sa alergi cu pasi mari happy

| Qweeeeeer explică:

E PENTRU ORA DE SPORT. BAREMUL E 3:15 SECUNDE. E POSIBIL SA SCOT 55 SECUNDE PE 400 M? Ca eu cred ca a aratat cronometrul gresit

| Tania59 a răspuns:

Mananca multe fructe, dar nu exagera.Inainte de proba nu te obosi prea tare, incalzeste-te bine.In timp ce alergi inspira pe nas si expira pe gura, astfel nu vei obosi asa de mult.Incearca sa faci pasi mari si rapizi.
Sper ca te-am ajutat.