| leeya a întrebat:

Maine dau proba la alergare la rezistenta si vreau sa fiu prima. Eu sunt destul de antrenata, dar totusi, ce pot face ca sa am mai multe sanse sa alerg bine? happy

4 răspunsuri:
| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Merry are dreptate. Daca nu faci sport de performanta este totusi bine sa te duci prima de la inceput deoarece sigur nu vei mai ramane cu resurse pe final.Recomandat este sa resipiri pe nas si nu pe gura, sa faci pasul lung, sa ridici genunchi etc.

| Demise a răspuns:

Sa faci inainte incalzirea cum trebuie. La rezistenta sa incerci sa nu te gandesti la cat de mult ai de alergat ca sa nu obosesti repede.

| S3S3an a răspuns:

Eu de fiecare data am fost prima la alergarea de rezistenta, uite ce fac eu. De la inceput alerg cu viteza ( deoarece multe fete cred ca daca la inceput o sa alerge mai lent o sa aiba forta ca la sfirsit sa alerge repede, am incercat asa si am ajuns a 4-a odata, asa ca sa nu faci asa) si alerg si alerg si daca vezi ca o fata e in urma ta sau inaintea ta fa asa ca sa iti daie un inpuls ca sa o intreci ( eu asa fac ) si foarte important sa respiri

| leeya explică (pentru S3S3an):

Trebuie sa respir intr-un anumit fel? thinking