| MisterFive a întrebat:

BUNA TPU!
Mi-am facut un program de antrenement si as vrea sa stiu daca este bun:
LUNI:biceps,triceps,antebrat
MARTI:pectorali,umeri,spate
MIERCURI:abdomen,gambe,coapse
JOI:biceps,triceps,antebrat
VINERI:pectorali,umeri,spate
SAMBATA:abdomen, gambe, coapse
DUMINICA:pauza

Răspuns Câştigător
| Λndrei a răspuns:

Herculeee...te-am gasit!
Esti incepator,presimt... happy
Si daca esti iti pot spune cat vrei tu de sincer ca nu faci nimic mai mult decat sa-ti faci rau.
Ca incepator ai nevoie de cat mai multe zile de odihna,o grupa mare musculare cum ar fi pectoralii au nevoie de o saptamana sa se refaca cum trebuie si adauge masa.
O sa-ti dau un program,pe care il urmez si eu si mi se potriveste,spre ca si tie:
Luni: Biceps,Umeri,Antebrat.
Marti:Odihna,baca mare la bucatoarie!
Miercuritongueectorali, Triceps.
Joi:Odihna, sper ca deja esti in bucatarie...
Vineri:Spate, Trapez,(picioare daca nu vrei sa fi ca o "gorila").
Sambata/Duminica:Odihna!
Sfaturi: Bea multa apa in tot acest timp, mai ales cu 6 ore inainte sa mergi la sala! Mult lapte si carne!
Fructele nu strica, mai ales merele si portocalele!
Dormi cat ai tu nevoie, daca te trezesti dimineata cu ajutorul unei alarme inseamna ca nu ai dormit destul deci organismul tau nu sa refacut complet asa ca nu strica daca te culci ceva mai repede.
Si inca un lucru daca vrei sa faci masa musculara: 30% este sala, 70% este bucataria.

3 răspunsuri:
| mFlorian a răspuns:

Esti tu sigur ca poti lucra 6/7 zile?!

| Ra21Q a răspuns:

Parerea mea e ca nu prea merg. Ti-as sugera sa incerci biceps-piept-abdomen si triceps-spate-umeri. si intr-o zi poti lucra numai la picioare.happy

| Perendija a răspuns:

Faci luni biceps, triceps, antebrat stai doua zile |: dupa acea incepi miercuri pectorali, umeri, spate! Mai stai doua zile sa se relaxeze! Si tot asa! Sper ca te-am ajutat!