| anonim_4396 a întrebat:

Este bun urmatorul program:
Luni:Biceps,Triceps,Antebrat,Umeri
Marti:Spate,Piept
Miercuritongueicioare,Abdomen
Joi:Luni
Vineri:Marti
Sambata:Miercuri
Duminicatongueauza
Spunet-mi ce nu e bine si ce ar trebui sa ajustez la el,daca efortul depus in alte zile este dezechilibrat fata de altele, etc...

Răspuns Câştigător
| DX190 a răspuns:

Tu lucrezi bratele de 2 ori pe saptamana si pieptul si spatele tot de 2 ori? E SUPER slab programul tau si daca o sa-l folosesti nu numai ca nu o sa poti sa duci la capat tot programul dar o sa ai rezultate 0.

Fa asa:

Luni: Spate Biceps Antebrat

Miercuri: Piept Triceps umeri

Vineri: Picioare si abdomen

Sambata si Duminica faci pauza.

In "sportul" asta ce e mult e prost si sa nu stai mai mult de 45 de minute cand lucrezi muschii din partea de sus a corpului (luni si miercuri)

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Cine ti-a conceput tampenia asta?

| andreiiiukuuu a răspuns:

Fa altfel.

Tot trebuie schimbat!
Luni : piept abdomen,
Marti biceps triceps
Miercuri umeri trapez,
Joi : spate,
vineri picioare, cu ce mai vrei tu,. eu de obicei nu lucrez antebratul. dar daca vrei poti sa il bagi in ultimele 2 zile unde vrei tu ori joi ori vineri

| robertthebest a răspuns:

Este bine dar ar trebui sa ai sambata pauza.
luni biceps triceps antebrat umeri
marti spate piept picioare
miercuri picioare abdomen
joi biceps triceps antebrat umeri
vineri spate piept abdomen
iar sambata si duminica pauza.

funda?

| Marus91 a răspuns (pentru robertthebest):

Eu lucrez dupa un program mai relaxat:
Luni: biceps triceps
Marti: umeri trapeji
Miercuri: spate
Joi: piept
Vineri: picioare
dupa parerea mea programul tau este prea incarcat

| Cosmin86 a răspuns (pentru Marus91):

E cam ciudat ca incepi cu grupele mici. bicepsii si tricepsii nici nu prea ar trebui antrenati direct, dar daca vrei asta, lasa-i la sf saptamanii, incepe cu pieptul sua cu spatele

| andreiiiukuuu a răspuns (pentru robertthebest):

Doamne fereste ce porcarii poti scrie. Cum sa faca un asemenea antrenament ma? in primul rand unde este trapezul? ce prostie e sa fortezi atat muschiul ca bou?
"marti spate piept picioare
miercuri picioare abdomen" asa se fac picioarele?
vai de mine ce porcarii poti scrie.

| 573F4N2000 a răspuns:

Incearca luni sa mai dai macar antebratul si sa-l pui...nush..marti