| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sunt fata si am multi muschi(la spate brate abdomen picioare)...si mie imi placea asta..pana cand colegii din clasa au facut misto(arat scarbos nimeni nu o sa ma placa) iar cea mai buna prietena a mea a zis sa nu mai fac sport ca sa arat"normal" pentru o fata(eu fac karate atletism si toate verile(nu avem antrenamente) fac sala si inot.fac toate astea din clasa a cincea
credeti ca ar tebui sa nu mai fac sport?

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Trebuie sa renunti neaparat la sport si la tot ceea ce faci pentru ca asta e, colegilor tai nu sunt de acord si nu conteaza cum arati sau cum iti place tie ci ce le place celor din jurul tau, oricum eu in locul tau i-as intreba pe colegii tai si cu ce sa te imbraci sau ce sa mananci sa nu cumva sa se supere pe tine si sa inveti intr-o clasa de elevi deprimati.
Colega ta probabil nu face sport ca sa arate bine, deci e logic, probabil in ritmul asta o sa ajungi si tu la 80 kg si intri in randul lumii frumos in asa fel incat sa nu mai sufere nimeni.

| Sjsosoa a răspuns (pentru WR104):

Asta e un raspuns cat se poate de sarcastic laughing) ..si prietena aia a mea nu face sport.e slaba (arata okk si culmea mananca toate tampeniile si mananca pe la 12 noaptea laughing

| WR104 a răspuns (pentru Sjsosoa):

Depinde si de metabolism dar acum e tanara si lucrurile se pot schimba pe viitor iar daca o sa continue sa manance orice si sa nu faca miscare deloc nu o vad bine si nici nu vreau sa mi-o imaginez mai tarziu cum va arata.
E bine ca ai inteles ce trebuia din raspusurile primite, succes!

Răspuns utilizator avertizat
28 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fă sport în continuare, corpul sportivelor e splendid.Vor să te şicaneze din invidie.
Crăciun fericit!

| Nickname1890 a răspuns:

Draga patricia, ce ti se pare mai important? Pasiunea ta pentru sport? Sau parerea unor pusti care nu stiu altceva decat sa stea cu burta in sus la tv si sa manance hamburgeri de la McDonald's?

Nu stiu de ce am impresia ca nu esti mai mare de 16-17 ani asa sunt copiii la varsta asta. Cand o sa fii mai mare la facultate de exemplu si colegii or sa fie mai maturi si nu or sa mai faca comentarii cretine.

Nu mai fii fraiera si mai i-ai si tu la misto cand comenteaza cate ceva.
Daca tie iti face placere sa faci sport fa sport in continuare si lasa deoparte parerile altora.

| Sjsosoa a răspuns (pentru Nickname1890):

Da am 14 anilaughing si sa vezi o faza:doi colegi se certau si eu am intrebat care e problema.la care unul din ei :du-te si vezi-ti de sportul si de steroizii tai(ei asa spun ca as lua steroizi ca nu mananc numai ca sa impresionez ceea ce e fals

| Adrianetc a răspuns:

Buna, eu te respect pentru asta, chiar te respect pentru ca faci un sport, urasti sedentarisul si chiar iti pasa de corpul tau. Eu zic sa te asculti intai pe tine, daca iti place sportul practica-l incontinuare nu-i asculta pe altii, Mie chiar imi plac fetele de genul tauhee hee, in fine, alege un sport in care sa nu depui masa musculara gen aerobic.

| Cosmin86 a răspuns:

Wtf... e evident ce trebuie sa faci, trage tare in continuare, punct.

Strong is sexy big grin

Răspuns utilizator avertizat
| ღAnonimღ a răspuns:

Sunt invidiosi. nu renunta!
parerea mea.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Sportul este sanatos din toate punctele de vedere si este bine ceea ce faci.
Mens sana in corpore sano = O minte sanatoasa intr-un corp sanatos
Tu esti sportiva de performanta din ce se vede nu poti arata ca toate fetele cu sunculite si burtica lasa-i sa ii roada invidia pentru ca o sa gasesti baieti care sa te aprecieze pentru ceea ce face si cum areti.

| IonelaaaS a răspuns:

Nu poate ii roade invidia ca tu ai muschi sh ei nu, o fata lucreaza ft mult pentru a obtine acest rezultat, sunt multi baieti care fac sporturi din greu dar nu reusesc sa obtina ceea ce ai obtinut tu, nu ii baga pe ei in seama sh vezi-ti de viata ta,

| 95Cosmin a răspuns:

Nu, continua sa faci ceea ce faci daca tie iti place, poate ``baietii`` aia au diferite gusturi sau sunt invidiosi.De exemplu mie imi plac fetele care fac sport pentru ca si eu fac, consider ca asa te ingrijesti si te respecti pe tine insuti.Continua sa faci ceea ce faci si ignora ceea ce zic alte persoane negativiste.

| EmiiLoveYou a răspuns:

Nu te lasa de sport, ce nu ar da baietii sa aiba muschi.
Daca tu te simti bine si vrei sa faci in continuare nimeni nu te poate opri. Nu te lasa influentata de altii.

| xCrazyWolf a răspuns:

Depinde de tine. vrei sa ai un stil de viata sanatos, sa traiesti mult si sa fi mai baietoasa, ori sa fi mai feminina, iar astfel cam renunti la sporturihappy Este alegerea ta, daca doresti ca oamenii din jur sa te placa sau nu. vezi ce avantaje sunt facand sport si care sunt nefacand sport si dupa alegehappy

| gabi13579 a răspuns:

Sunt rautaciosi si invidiosi. nu te lua dupa ei fiecare e normal in felul lui tu trebuie sa faci ceea ce iti place si sa nu ii asculti pe ceilalti. e foarte bine ca faci sport si nu te lasa

| MishalufLv a răspuns:

E foarte bine ca faci sport, colegii tai cred ca sunt invidosi, si in privinta dragostei sta linistita ca cine te iubeste, te iubeste pentru ceea ce esti tu, si cred ca in dragoste nu conteaza cat de inalt, slab, gras, mic, etc. esti... conteaza sa fii tu...

| AdyHytPower a răspuns:

O fata nu ar trebui sa fie plina cu muschi ca arata ca si cum ar fi umflata cu pompa

Răspuns utilizator avertizat
| Sjsosoa a răspuns (pentru AdyHytPower):

Nu mai traim in epoca de piatra..plus ca nu am masa musculara foarte mare arat ceva in genu:http://images.search.conduit.com/......gePreview/ la corp

| TMNT2013 a răspuns:

Probabil baieti isi bat joc de tine pentru ca ai mai multi muschi decat ei, sunt invidiosi...

P.S Nu te lasa de sport.

| ViseCiufulite a răspuns:

Daca tie iti place cum arati, ce mai conteaza parerea celorlalti? Probabil sunt invidiosi pe tine. P.S. : Baietilor le plac fetele sportive!

| DjFlood a răspuns:

Sportu sporeste durata vieti, si sanatatea, nu te lasa de ceea ce iti place din cauza celor din juru tau.Bafta.

| Catalin_Popa_1998 a răspuns:

Sunt invidiosi da ca dai un skanderberg cu ei i spargi devil

| FunKie999 a răspuns:

Daca asta iti place, de ce sa incetezi doar de gura lumii? E sanatos! Tu daca te lasi de sport, te lasi sa fii fericita, dar nu vei fii niciodata fericita asa!

| Yoocrazyfuck a răspuns:

Nu conteaza ce spun altii. Daca tie iti place nu e treaba lor sa te judece.Lasai impace ii roade invidiawinking.Dar e cu totul altceva daca tu iti doresti sa renunti la sporturi si sa nu mai ai muschi.Depinde de ce iti doresti si ce vrei in continuare.O zi buna! :*

| FrenchMan a răspuns:

Simplu. Tu o sa ai un viitor poate o sa fi o inotoare renumita in lume. Asa ca nu te lua dupa prieteni tai continua si poate vei ajunge cineva. Spor la viitor