| cezar13 a întrebat:

Buna TPU va rog ajuti-ma este bun programul urmator: luni:piept+biceps marti:picioare miercuri:pauza joi:umeri+triceps vineri spate program antrenament + exercitii: piept: fluturari cu ganterele 5x 15 -impins orizontal din culcat cu ganterele 5 x 20 -flotari normale 3 x 20 -flotari cu atingerea umarului 3 x 20 - pull over cu gantera 5 x 12 biceps: -flexii hammer cu ganterele 5 x 20 -flexii cu ganterele 5 x 20 flexii concentrate 5 x 15 -tractiuni cu priza ingusta 5 x 13 picioare:-genoflexiuni 5 x 20 -fandari cu ganterele 5 x 25 - ridicari pe varfuri cu ganterele -stand in forma de,, A" 30 secunde de 5 ori umeri: deltoid anterior : -impins de la umeri cu ganterele 5 x 15 -fluturari prin fata cu ganterele 5 x 25 -arnold press 5 x 20 deltoid lateral : -fluturari laterale cu ganterele 5 x 12 deltoid posterior: -fluturari laterale cu ganterele din aplecat 5 x 20 triceps : -flotari la banca 5 x 20 - extensi cu gantera la tavan 5 x 20 -extensii cu gantera din asezat 5 x 12 spate : -tractiuni la piept cu priza larga 3 x 13 -tractiuni cu priza ingusta 3 x 15 -ramat din aplecat cu gantera 3 x 20 - tractiuni la ceafa 3 x 10 ce credeti ca ar trebui sa schimb sau sa mai adaug, spuneti-va parerile despre programul meu este bun. exercitile sunt bune, raspunsul cel mai complet funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

De ce izolezi bicepsul intr-o singura zi apoi aglomerezi vineri spatele si pieptul?

| Nickname1890 a răspuns:

Si de ce sa lasi spatele si pieptul, cele mai solicitante grupe tocmai in ultima zi a saptamanii cand deja ai tot corpul obosit?

| Cosmin86 a răspuns:

Tu nu stii sa pui spatii, sa scrii pe linii diferite, etc? ca e foarte greu de citit ce-ai scris tu acolo

invata sa scrii intai si apoi fa-ti program

| cezar13 explică (pentru Cosmin86):

Per ansamblu cu ce am gresit la program?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu-mi place piept si biceps, prefer sa le fac separat
"ce credeti ca ar trebui sa schimb sau sa mai adaug" depinde la ce te astepti, faci prea multe repetari, eu fac maxim 7 astfel incat sa imi permita sa fac corect cu greutati mari