| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Vreau să-mi cumpăr o bicicletă MTB cu un buget de până în 2300 lei. (Nouă). Am 1.78, 74 kg. Vreau să aibă frâne Shimano, roți 29 inch și transmisie Shimano. Ce pot găsi la banii ăștia?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

MTB cu roti de 29 nu exista! De 26 DA!

| AndreiJurca a răspuns (pentru lpavel):

Cum sa nu existe?

| lpavel a răspuns (pentru AndreiJurca):

Asa bine ca nu exista! habar nu ai ce vorbesti... cu roti de 29 sunt cursierele nu mtb...

| AndreiJurca a răspuns (pentru lpavel):

Cursierele au roti 700 c (In jur de 27 inch) Sau 28 inch. Nu am auzit de nici o cursiera sa aiba roti de 29. Bicicletele MTB, Cross Country, Dirt Jumper, etc, au versiuni pe 29 inch sau 29+. Cauta si tu MTB 29er si vei gasi

| NGeorgeM a răspuns:

Salut! Sigur gasesti ceva prin magazinele Hervis sau Decathlon. Poate incerci si eMAG-ul ca referinta. Acolo poti vedea oferte comparative legate de marci. La Dechatlton, pe stie, gasesti un ghid de marimi care te ajuta sa alegi marimea cadrului viitoarei tale biciclete. Succes!