| Angelswprr a întrebat:

Buna TPU vreau sa stiu care sunt metodele prin care pot sa cresc masa musculara in scurt timp? funda happy

Răspuns Câştigător
| Wanted4life a răspuns:

1: exista niste "pastile"care retin apa in tine si cu alea poti pune cam 10kg intr-o luna
2: mananci mai mult ( in special multa carne de porc ).
3: Cumperi 2 cutii de 500g de proteine si le consumi intr-o luna
4: Depui mult efort fizic si dormi minim 10 ore pe zi ( flotari, abdomene, genoflexiuni )
5: si inca 2 cutii de creatine.

In 2 luni pui pe tine intre 10 si 25kg si ai si putere si arati si bine ( nu arati ca un gras umflat ).
iar daca esti minor, te mai si inalti cu 2cm.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Wanted4life):

Serios? 5 kg de muschi / AN e considerat un progres foarte bun, si tu crezi ca pui 25 de kg in 2 luni?

Copil mic...

P.S. : carnea e porc e PROASTA pentru muschi, mai bine consumi vita, peste, curcan, pui

Si cu flotari, abdomene, genuflexiuni nu pune nimeni muschi laughing

Copil mic...

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Documentează-te:
http://www.ziare.com/articole/crestere+masa+musculara
Sărbători fericite!

| WR104 a răspuns:

Daca nu mergi la sala nu poti ajunge la niste rezultate bune si nici macar bunicele facnd genoflexiuni, abdomene sau flotari acasa.
Consuma alimente bogate in proteine si dormi 8-10 ore la fiecare 24 ore.
Succes!

| Cosmin86 a răspuns:

Masa musculara creste LENT, cu 5 mese pe zi bogate in proteine, suplimente si un program CORECT la sala ( 90 % se antreneaza aiurea ).

| LegionarulRoman a răspuns:

Http://antrenorulmeupersonal.ro/secretele-masei-musculare/ sau http://antrenorulmeupersonal.ro/categorie/blog/masa-musculara-blog/ (gasesti in dreapta e-bookul "masa musculara rapida). Mult succes

P.S: prima costa bani, dar presupunand ca o sa-ti iei suplimente, poti linistit sa-ti iei un ghid cu adevarat util

| Spitz10 a răspuns:

-alergat
-sunt niste pastile care cresc masa musculara si mai sunt unule care iti dau forta dar trebuie sa te si duci la sala pentru ele
-sala simplu
-la alimentatie nime nu iti interzice nimic daca te duci la sala si iei pastile

| messica234 a răspuns:

Steroizi

| samisamisami a răspuns:

Steroizi si sala multa