| SupradozăăDeCrazy a întrebat:

Bună tuturor! Am 14 ani, 1.51 si in jur de 47 kg. Nu ştiu de ce, dar mă simt foarte grasă. Fac sport, sunt mereu activă, nu mănânc după ora 18:00 şi încerc pe cât posibil să evit alimentele contrafăcute. Pe lângă asta, în fiecare seară fac abdomene în serii de 50. Totuşi, mi se pare că nu dă nimic roade. De diete, sincer, nu mă ţin, nu am avut încredere niciodată în ele. Ce credeţi că are trebui să fac pentru a ajunge la greutatea dorită? Dau fundiţă, mulţumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Diete nici nu iti recomand sa tii, ai 14 ani si esti in crestere, eu zic sa continui ceea ce faci acum si rezultatele se vor vedea, trebuie doar sa ai rabdare

| soloangel01 a răspuns:

Eu zic ca e destul de buna greutatea, mai ales la varsta ta si inaltimea.Acum depinde si unde ai proportionata greutatea(grasimea). Daca ai pe abdomen, de exemplu, incearca cu exercitii de abdomene.

| purplestar9494 a răspuns:

In primul rand esti in crestere cea mai mare tampenie pe care ai putea sa o faci la 14 ani este sa incepi sa ti diete este de ajuns ca deja te imfomotezi dupa ora 18 ti-as sugera sa renunti si la acest obicei.Este foarte bine ce faci cu sportul dar sa stii ca nu o sa vezi rezultatele dupa o zi pe alta trebuie sa continui du-te alearga (stiu ca vremea nu permite dar cand se mai incalzeste afara)Incearca sa mananci sanatos fructe peste.Greutatea ta este normala daca incepi sa ti diete o sa ti se deregleze organismul si cum o sa opresti dieta o sa incepi sa te ingrasi asa lasa tampeniile astea si continua cu sportul! :*

| Phercine a răspuns:

Ar trebui sa tii diete. Trebuie sa incerci orice, dar ai mare grija, te vei putea imbolnavi