| frum a întrebat:

Buna tuturor. Am nevoie de ajutor din partea voastra. Am 23 ani, urma anul viitor sa fac nunta dar am fost parasita de iubit pe motiv ca sunt prea grasuta la picioare decat ii place lui si ca lui ii plac fetele foarte slabe. Mentionez ca am 1.72, 63 kg, parerea mea este ca nu sunt grasa, doar ca asa este formatul meu, cu picioarele mai groase, dar totusi cred ca as putea sa fac ceva in privinta asta sa arat altfel. Mentionez ca am mers o buna perioada la sala dar acest lucru nu a fost benefic deoarece am inceput sa fac muschi la picioare si nu mi s-au subtiat deloc. M-am ambitionat acum ca sa ii dau peste nas lui si in acelasi timp sa imi recapat increderea in mine: vreau sa slabesc la picioare cat mai repede si frumos.Suferinta a fost foarte mare dupa o asemenea despartire avand in vedere ca urma nunta si eu am sentimente astfel incat sunt foarte hotarata sa imi fac un corp de invidiat. Daca cineva dintre voi a reusit sa faca asta, sau stie un sfat bun care m-ar putea ajuta sa imi modelez picioarele as fi recunoscatoare, ceva cure, alimente, exercitii care stiti ca functioneaza. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

Nunta e un pas important in viata unui cuplu. Unii spun ca e un test al maturitatii, altii spun ca e pasul cel mai important in unirea unor persoane care se iubesc mai presus de orice.
Incercarea de a face orice pentru a slabi ca apoi sa fii din nou cu el, pentru mine e absolut minunat. Ai o inima frumoasa.
Insa nu pot sa nu ma gandesc la decizia total infantila a lui (asa zisul "viitor mire)) de a opri totul pentru ca tu ai picioare ce lui nu-i plac. Daca nu te place pentru cine esti ci pentru cum arati, inseamna ca e un superficial. Frum - cum va reactiona cand vei naste? Corpul femeii se schimba odata cu sarcina, sper ca stii lucrul asta. Te fa lasa si atunci?
Poate reusesti si-ti faci niste picioare de invidiat, dar... timpul nu te va mentine mereu asa. Corpul se schimba.
Inteleg ca ai 23 de ai si, pentru mine cel putin, asta e varsta la care poti sa faci orice! Ti-a spus ca nu te place cand mai aveati atat de putin pana la nunta. Nu e normal. Eu iti propun sa te gandesti de cel putin 100 de ori pana sa iei hotararea de a te casatori cu acest om.
Femeile au nevoie de dragoste, atentie, tandrete, apreciere, de un barbat care sa le faca sa se simta cele mai frumoase femei in ochii lor. El nu te face sa simti asta, ci sa te indoiesti de tine.

In legatura cu slabitul, pentru inaltimea ta, ai greutatea ideala, poate sa mai dai jos maxim 3 kg. Mai mult de atat inseamna sa nu mai fii sanatoasa si nu-ti indic. Daca slabesti mai mult ti se vor vedea coastele, incheieturile, si nu e tocmai atragator. Ca sa nu mai spun ca are nevoie si corpul atat de masa musculara cat si de ceva grasime. Corpul uman a fost creat intr-un perfect balans. Toate isi au rostul. Pana si picioarele tale happy
Fii frumoasa pentru cum esti, nu pentru cum arati. Cine trebuie te va vedea, ceilalti nu au ce cauta in viata ta
(E doar o parere)
Succes

1 răspuns:
| Kandia15 a răspuns:

Squats ( genoflexiuni ). E o aplicatie care iti arata cate genoflexiuni sa faci in 1 zi, a 2 a, a 3 a... a 30 a zi ( trebuie sa astepti o luna ca sa se vada rezultatele). Ai si zile in care te odihnesti. Squats ajuta foarte mult la subtierea picioarelor ( mai ales daca ai celulita), tonifiaza fundul. Daca e nevoie sa repeti exercitiul inca o luna, poti. Eu sunt la ziua a 7 a. Din pacate am luat niste pauze cam mari ( aveam febra musculara foarte puternica. De abia mai mergeam laughing. La fund se vad rezultate. Insa eu am deja picioarele subitiri. Deci cred ca ar merge perfect. Poti sa si alergi dimineata sau seara ( si asta ajuta mult). Si nu uita sa te hidratezi. Hidratarea e foarte importanta. Am de asemenea si o aplicatie care imi aminteste sa beau apa din ora in ora de la 12:00 pana la 21:00. Si iti calculeaza cati litri de apa ai nevoie in functie de greutate si inaltime happy. Sper ca te-am putut ajuta kiss