| Luiyza a întrebat:

Buna tuturor am o verisoara ce ar dori sa faca gimnastica, dar are aproape 15 ani ce credeti? Se poate apuca? Ar putea ajunge undeva sus? Multumesc anticipat.Dau fundabig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| bibiscumpy a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa se gandeasca la alt sport,cum ar fi atletismul,inotul, dansuri, tenis, hantball sau altceva ce i-ar placea! Nu ar mai putea sa se inscrie, deoarece e pra mare si oasele s-au dezvoltat intr-un anumit fel si nu mai e la fel de flexibila ca la 7 ani! Eu stiu deoarece sun si eu gimnasta, in plus ea nu ar mai putea concura la nivelul 1 deoarece e prea mare, ea ar trebui sa fie la categoria 1.Practic la nivelul 9.Si nici nu are cum sa ajunga sus! Nu asi vre sa-si piarda sperantele dar, e prea tarziu...

4 răspunsuri:
| Razeph a răspuns:

Nu, trebuie sa te apuci de mica ca sa faci performanta sincer... nu ca as dori sa o descurajez, dar e pacat sa iroseasca 10 ani din viata ca dupa aceea sa ajunga la 25 de ani si sa nu o mai primeasca nicaieri. Sorry.

| Luiyza explică (pentru Razeph):

Acelasi lucru cred si eu doar ca atunci cand a fost mica nu a avut posibilitatea si...

| MyTzZy a răspuns:

Hei! Se poate apuca dar pentru a ajunge undeva sus ar fi trebuit sa se apuce de mica.

| Xx0Elly0XxBby a răspuns:

Nu e prea tarziu trebuia sa se apuce de mai mica acum nu are destul oasele dezvoltate deci spune-i ca nu e bine sasi gaseasca alt sport sau ceva de genu by