| CristiCryssu a întrebat:

As avea o mica "nelamurire" in legatura cu corpul meu as putea spune. Ei bine, inca de mic copil am fost supraponderal, in momentul de fata am 16 ani, iar de anul trecut am hotarat sa fac sport acasa si ocazional pe afara.In casa faceam aproape in fiecare seara flotari si abdomene, totul sa desfasurat ok, pot sa spun ca am slabit considerabil iar saptamana trecuta am hotarat sa merg si la sala.In general nu sunt nemultumit, doar ca singura nelamurire pe care o am este faptul ca in jurul abdomenului inca am o "burta" care poate fi si piele lasata dar ma enerveaza ingrozitor.Cum de dupa un an de zile, in care am simtit muschii lucrand, nu se observa cam nici o diferenta? In legatura cu sala, am inceput da o saptamana si totul merge ok pana acumhappyMultumesc anticipat! As dori si niste sfaturi daca se poate.

Răspuns Câştigător
| AngelOfNight a răspuns:

Am citit despre chestia asta pe net.Pentru a scapa de acea burtica trebuie sa faci enorm, dar ENORM, de mult efort si rezultatele sa fie foaret nesatisfacatoare. Is niste exercitii speciale concepute de un tip din america parca in care faci niste exercitii speciale. Problema nu e faptul ca tu nu ai abdomenu facut, pentru ca daca ai lucrat un an atunci mai mult ca sigur il ai facut, problema e la grasimea aceea care e mai incapatanata si nu se da jos usor.
Exercitiile is cu "afterburn", un proces special pentru arderea grasimii incapatanate
Pur si simplu cauta pe google 'afterburn effect training' si vezi exercitii. Daca ai nevoie de aparatura speciala vorbeste cu personalul de la sala sa foloesesti ce trebuie, daca nu ei bine Spor la arderi! happy

| CristiCryssu explică (pentru AngelOfNight):

Multumesc mult pentru raspuns! Foarte folositorhappy

| AngelOfNight a răspuns (pentru CristiCryssu):

Ma bucur ca am fost de folos big grin

3 răspunsuri:
| Marius96 a răspuns:

Deci daca ai piele de ai lasata, raspunsul e simplu, ai facut sport si ai mancat prost. Pielea lasata apare dupa ce slabesti brusc si prin infometare, sau maltnutritie (corpul nu are destui nutrienti, vitamine), adica ai mancat prost si muschii nu au avut destule proteine ca sa se dezvolte.
Deci cum inca este in crestere, daca faci sport si mananci cum trebuie si ce trebuie, ai sansa sa-ti revii la normal.
http://www.cristianmargarit.ro/2007/10/dieta/dieta-ketogenica-pe-scurt, uita-te la link-ul pe care ti l-am dat.