| Lyoto a întrebat:

Salut am 15 ani, 1.70 si vreo 63 kg, fac sala de 1 luna, dar inainte sa ma apuc faceam mult flotari acasa si rar mai faceam si abdomene, intrebarea mea este daca fac mai multe abdomene muschi abdominali se vor accentu mai mult adica se vor vedea, eu am si putina burta in zona abdomenului. Cel mai bun raspuns primeste Funda!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Atunci cum ti s-a raspuns, alimentatia e 90 % din ce vrei tu si ai nevoie de exercitii cardio ( alergat, inot, bicicleta, etc. ), dar ca lumea, 1 ora de 3-4 ori / saptamana.

Abdomenul il poti lucra o signura data pe saptamana.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce obiective ai cu muschii abdomenului? Sa-i maresti sau sa-i faci vizibili?

| Lyoto explică (pentru Cosmin86):

Vreau sa ii fac mai vizibili

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lyoto):

Atunci cum ti s-a raspuns, alimentatia e 90 % din ce vrei tu si ai nevoie de exercitii cardio ( alergat, inot, bicicleta, etc. ), dar ca lumea, 1 ora de 3-4 ori / saptamana.

Abdomenul il poti lucra o signura data pe saptamana.

| ilegalnonstop a răspuns:

Daca vrei sa fie vizibil, axeaza-te pe alimentatie si pe alergat mult!

| dragosvalentin69 a răspuns:

Abdomenul, pe langa ceilalti muschi, il poti antrena de 2 ori pe saptamana!

http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc

http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-abdomen.html