| RaIuca a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un program pe zile pentru sala ( pentru fete sa fie )? PS: nu am mai fost NICIODATA la sala si mi-ar fi de folos un program cat mai detaliat posibil, nu vreau sa slabesc neaparat...ma intereseaza tonifierea masei musculare. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

Tonifierea masei musculare"
Care masa? iar tonifierea tine de regimul alimentar
3 zile pe saptamana antrenament, in zilele libere alergi (HIIT- google it)
So
Luni : genuflexiuni (4 serii x6-10 repetari), fandari (12-15), ridicari pe varfuri (4x12-20), flexii la aparat pentru aductori (4x8-15)
, acasa
Miercuri : umeri cu triceps, sa zicem si biceps
Presa militara (4x10-12), cable lateral raises (4x12-15), face pulls (4x12-15), flotari la banca (4x cate poti), triceps pushdowns (4x12-15), flexii cu bara Z pentru biceps (21 - uri)
Vineri : Deadlifts (4x6-10), extensii lentru biceps femural (4x8-12), presa (4x8-10), extensii pentru cvadriceps (4x15), acasa
E cam dificil antrenamentul dar te obisnuiesti in 6 luni

| RaIuca explică (pentru immortalfaith):

Am sa incerc, multumesc!

1 răspuns: