| Ionuț346546 a întrebat:

Bună! Vreau să dau la Academia de Poliție așa că am inceput să alerg pentru proba sportivă. Problema e că recent in timp ce alerg mă dor picioarele,și nu,nu sunt mușchii este osul gambei pentru că atunci când apăs pe el mă doare.Dar inainte să alerg eu nu fac incălzirea, decât fac un mers normal cam 500m și atât. Dacă aș face incălzirea m-ar mai durea? pentru că nu i-am dat așa mare importanță.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi ok sa faci încălzire.
Sa ai încălțăminte adecvată pentru alergare pe asfalt și mult antrenament.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mă dor picioarele, și nu, nu sunt mușchii este osul gambei "

gamba are DOUĂ oase, care-i cu probleme?

| Ionuț346546 explică (pentru sierra1):

Bună! Scuze pentru intârziere,nu știu cum să explic, prima dată incepe talpa piciorului și apoi fix deasupra când incepe piciorul mă doare osul, dacă apăs mai sus nu mă doare, decât acolo, acum am luat o pauză dar vreau să știu dacă trebuie să fac incălzirea inainte de alergare ca să nu mai repet greșeala