| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Vreau sa Mă Apuc De Sală.
Am 19 ani

Si un corp foarte ciudat.

Nu am burta.

Dar am grasime in zona burtii.
Iar daca stau pe scaun mi se vad asa numitii "Colăcei".

Deci ce Ar trebui sa fac?
Ce fel de Exercitii imi recomandati?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://documentare-online.blogspot.ro/......ardio.html
fa o saptamana acel program sa vezi cum te vei simti plus o dieta de 1000 de calorii, culturism recomand cu mare placere 2 gantere si multe ridicari astfel vei avea un corp frumos

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce inseamna 1000 de calorii?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

2 pungi de pufuleti

| aXy99 a răspuns:

Asa si eu. Sunt slab, dar daca stau pe scaun mi se vad putin "colaceii", desi e mult spus (cel putin in cazul meu).
Nu trebuie sa faci nimic, este normal. SI un culturist definit daca sta in acea pozitie, i se va vedea ciudat abdomenul.

Ai putea totusi sa faci exercitii si sa consumi mai putine kcal.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Sau poti sa faci sala serios, 5-6 zile pe saptamana, alimentatie bogata in proteine, iar la inceput vei putea pune masa musculara si slabi in acelasi timp. Si pe parcurs la fel daca esti ectomorf/mezomorf.

| Samariteanul a răspuns:

Cauta pe Youtube :Angel Fitness si vei gasi absolut tot ce-ti trebuie. Uita-te la videoclipurile mai vechi pentru antrenament si pentru alimentatie.Te va ajutaa cu siguranta.Bafta!(poate funda?)

| AndreiWeisz a răspuns:

Pai daca zici ca nu esti gras, apuca-te si fa abdomene. Daca iti dezvoltii dreptii abdominali, o sa se reduca efectul de "colacei".

| vladuu69 a răspuns:

Sa te duci drk la sala da te drk de putoare ai shaorma la burta