| FamousAnonim a întrebat:

Am 1, 56 si 49 kg. Am un strat de grasime pe burta care se transforma in mici colacei cand stau in pozitia sezut. Imi puteti spune niste exercitii pe care le pot face pentru un abdomen plat?

2 răspunsuri:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Abdomenele sunt un subiect controversat si foarte raspandit la ora actuala. care sunt cele mai bune exercitii pentru abdomen si care sunt cele mai eficiente. ceea ce vrei tu sa realizezi se face prin dieta si sport. asigurati un program de dieta cu proteine multe si cardio de 3 ori pe saptamana si vei scapa de aceasta grija

| Ihvnnm a răspuns:

A face multe exercitii gen abdomene nu te vor ajuta sa ai un abdomen plat. Cel mai bun mod de a avea un abdomen plat este sa ai o alimentatie corespunzatoare (si aici nu ma refer la diete stricte ca sa slabesti ci la alimentatie ca stil de viata, pe tot parcursul vietii: sa fii atent(a) sa nu mananci prea multe grasimi, practic sa incerci sa mananci cat mai multe alimente neprocesate si de preferat vegetale. De asemenea, este foarte foarte important sa consumi destula apa. Si ma refer la apa (2L)+ alte lichide. Consumul apei este foarte important pentru mentinerea unei greutati normale.) Al doilea lucru, la fel de important sunt exercitiile cardio (ex. jogging, exercitii care consuma foarte multa energie, etc). Poti intra pe internet pentru a afla mai multe exercitii de genul asta pe care poti incepe sa le faci. Sper ca te-am ajutat. Mult succeswinking