| shadowmaster12 a întrebat:

Buna TPUhappy,de cateva saptamani incerc sa imi fac abdomenul mai atragator(patratele, plat)am slabit cam 3kg si mi s-au dezvoltat doua patratele atunci cand ma incordez, nu sunt gras dar am colacei cand stau pe scaun si nu suport asta, cum sa fac sa dispara restul de grasime din corp si sa imi fac inca cel putin 2patratele ca am incercat si nu mai functioneaza abdomenele(vreau raspunsuri din partea baietilor experimentati,trucuri,alimente de care sa scap sau sa le adaug in mese,tipuri de exercitii care sa dea roade) multumesc, dau note raspunsurilor si funda celui mai bun

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce legatura are cu Dragoste si sex?

| GizazCraist a răspuns:

Pai uite niste sfaturi pentru a face abdomenele corect
1. Rezista tentatiei si nu-ti apasa ceafa
2. Decat sa faci multe si prost fa abdomene in seturi de cate 10
3.NU fa abdomenele pana la capat(adica pana la punctul in care atingi genunchii cu capul)
4. Fa pauze de cate 48h pentru a lasa muschii sa se raceasca si s creasca
5. Tine genunghii usor flexati daca se poate ridica picioarele in aer si tine genunchii indoiti la un unghi de 90°(dar nici eu nu pot sa le fac asa)
Cat despre grasime abdomenele nu sunt pentru eliminarea grasimii, abdominale ci pentru dezvoltarea muschilor
Pentru a scapa dr grasime fs alergarisau macar genoflexiuni

| rizbytzu a răspuns:

Ti se pare ca ai doar 2 pătratele pentru ca nu lucrezi tot abdomenul, încearcă sa stai întins pe podea și sa faci ridicări de picioare întinse, poți sa te ții de ceva asta va da roade dar nu renuta la abdomene.

| Bogdan_Buruiană_1997 a răspuns:

Abdomene 100 pe seara asa fac eu

| shadowmaster12 explică (pentru Bogdan_Buruiană_1997):

Am avut perioade in care faceam 40 dimineata 40 la pranz si 40 seara
mai mult de 40 nu pot sa fac la rand

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdan_Buruiană_1997):

Felicitari, faci unul din cele mai proaste antrenamente posibile. Abdomenul se lucraeza de maxim 2 ori / saptamana, si nu doar cu abdomene, eventual si cu niste greutati.