| Ilikesky23 a întrebat:

Vreau să stiu cateva detalii despre suplimente daca sunt eficiente si daca pierzi din masa musculara daca renunti la ele, vreau performante mai bune in sport, sa cresc in masa musculară etc m.am apuca de sala de 1 luna

3 răspunsuri:
| Qwwww a răspuns:

În primul rând, suplimentele completează aportul zilnic de nutrienți necesari dezvoltării și recuperării musculare,
Adică: dacă nu mănânci cum trebuie suplimentele nu te vor ajuta.
Dacă te antrenezi, și mănânci cum trebuie nu vei pierde nimic din masa musculară acumulată.
Eu personal pentru creșterea masei musculare ți-aș recomanda următoarele suplimente:
1.complex multivitamine
2.creatină(crește forța și voluminizează celulele musculare)
3. weight gainer
4. Proteină din zăr(ajută la refacerea și dezvoltarea masei musculare)

| Intrainforma a răspuns:

Suplimentele suplimenteaza
De aici si numele...
Mancarea e baza...
La nivelul tau (o luna de sala ) nu se justifica
Uita de ele cel putin 6 luni
Si apoi daca tu consideri ca ti place sa favi sala repeta intrebarea
Www.intrainforma.ro
Pentru mai multe informatii pertinente

| Ilikesky23 explică:

Ofer funda!