| ArrianaM a întrebat:

Ce pot face pentru a mă îngrășa pe picioare?

3 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Mananca mai mult si o sa te ingrasi si la picioare.

| Rührselig a răspuns:

În principiu orice mâncare bogată în grăsimi. Poţi mânca mai des la fast-fooduri, mai multe dulciuri. Te vei îngrăşa numaidecât.
Dar presupun că întrebi asta că tu mănânci mult şi tot nu te îngraşi şi că de fapt eşti slab-băţ, am dreptate?
Am un prieten, avem aceeaşi înălţime, mănâncă mai mult ca mine, dar eu am 78 kilograme, el 55, e foarte slab. Problema e la glanda tiroidă, organismul tău e ca o sită cu găuri prea mari. Pur şi simplu mănânci, dar corpul tău asimilează mai puţine grăsimi pentru corp, decât în mod normal.

| ArrianaM explică (pentru Rührselig):

Am 1,72 și 57kg; într-o lună m-am îngrășat 4 kg, dar vreau să mă mai îngraș, să am 60 kgwinking