| RrYan_Ma_1991 a întrebat:

Buna ziua!
Am 22 ani si 64 kg..Sunt mai slab de fire, am incercat sa mananc cat mai mult ca sa ma ingras dar fara rezultat. Vreau sa ma apuc de sala iar cineva mi-a recomandat Animal pump ca sa ma umfle. Vreau o parere daca se poate sau o recomandare. Multumesc

Răspuns Câştigător
| A0kAnGeL a răspuns:

Nu e nevoie sa iei AnimalPump. Daca mergi la sala ai nevoie de o alimentatie sanatoasa si bazata pe proteine sia r trebuie sa renunti la unele alimente cum ar fi painea alba si prajelile. Trebuie sa mananci alimente bogate in proteine de genu piept de pui, banane, albus de oua etc si sa bei foarte multa apa, ca sa ti se contureze muschiul frumos, in jur de 4 litri pe zi. Sper ca te-am ajutat!

| RrYan_Ma_1991 explică (pentru A0kAnGeL):

De mancat mananc.dar nu se pune..am vrut sa stiu daca e vreo pastila care te umfla.

| Cosmin86 a răspuns (pentru A0kAnGeL):

De ce doar albus de ou? ou intreg, galbenusul e CEA MAI VALOROASA parte

| Cosmin86 a răspuns (pentru RrYan_Ma_1991):

Te umfla foarte putin, daca alimentatia nu e pusa la punct

alimentatia conteaza 90 %, suplimentele ( intre acre si animal pump ) conteaza 10 %

| A0kAnGeL a răspuns (pentru Cosmin86):

Albusul contine preteine iar galbenusul este o sura de grasime...

| Cosmin86 a răspuns (pentru A0kAnGeL):

Albusul are : 3 grame protenie si restul apa

galbenusul are : 4 grame proteine ( deci mai multe decat albusul ) + vitamine + minerale + fier + alti nutrienti importanti

De ce nu te documentezi mai bine?

| A0kAnGeL a răspuns (pentru Cosmin86):

Sincer sa fiu stiu asta din scoala generala..nu m-am documentat sa vad asta. Multumesc pentru informati!

11 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Sa te duci la sala e o alegere buna. Vrei neaparat sa iei proteine? sad

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

Animal pump nu contine proteine deloc

Răspuns utilizator avertizat